Конспект --Основи роботи в Internet

http://oblpto.in.ua/images/docum/%D0%97%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%80%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8/%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%80%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA%20%D0%B7%20%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%83%20%D0%9E%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%20%20%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8%20%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82.pdf
Загальні відомості про Internet
 Вузлові комп'ютери, програми - клієнти і програми - сервери.
Протокол TCP/IP. Принципи роботи Internet. Доступ до глобальних мереж. Ресурси Internet. Подальший розвиток глобальних мереж.
Тема 2. Робота з Web-браузерами: завантаження та налагоджування, інтерфейс
Запуск та налагоджування Internet. Вибір структури вікна, налагоджування інтерфейсу. Панель інструментів.
Відкриття і перегляд Web-сторінок, користування гіперпосиланнями. Використання панелі інструментів та адресного рядка. Робота з пошуковими системами: пошук необхідної інформації.
Збереження на жорсткому диску та дискетах (як файл). Перенесення тексту або малюнків Web-сторінок в текстовий документ за допомогою буфера обміну.
Лабораторно-практичні роботи:
1.       Відкриття та перегляд Web-сторінок. 
4.       Робота з пошуковими системами.
Тема 3. Робота з електронною поштою
Інтерфейс програми. Отримання та відправлення повідомлень. Передача файлів за допомогою електронної пошти.
Лабораторно-практичні роботи:
1.       Отримання повідомлень.
4.       Відправлення повідомлень.
5.       Передача файлів за допомогою електронної пошти.































Підключення до Інтернету

Для підключення до Інтернету потрібно скористатися послугами спеціальної організації провайдера — (англ. — постачальник). Користувач укладає з провайдером договір про надання послуг щодо підключення до Інтернету та користування певними службами мережі. Він одержує від провайдера ім'я користувача і пароль для підключення до Інтернету.

У розпорядженні провайдера є один або кілька потужних серверів. При підключенні .до Інтернету відбувається з'єднання комп'ютера-користувача з сервером доступу, який перевіряє правильність уведення імені користувача і пароля, наявність оплати послуг, після чого надає доступ до відповідних ресурсів Інтернету.

Існує багато організацій, які надають провайдерські послуги. Вибираючи конкретного провайдера, потрібно враховувати: надійність зв'язку, тобто здатність передавати дані без зривів, помилок і втрат; швидкість передачі даних; і думку людей, які вже користуються або користувалися послугами цього провайдера: вартість послуг. 

Для підключення до Інтернету комп'ютер користувача повинен мати спеціальний пристрій — модем (модулятор- демодулятор). Тип і принципи роботи цього пристрою залежать він способу підключення комп'ютера користувача до мережі Інтернет.
Такими способами можуть бути:
•    звичайні телефонні лінії; 
•    спеціальні виділені лінії;
•     засоби радіозв'язку;
•    засоби супутникового зв'язку. 

Модем перетворює цифрові сигнали від комп'ютера на сигнали, вид яких залежить від способу підключення до мережі Інтернет. Коли сигнал надходить на інший комп'ютер мережі, підключений до нього модем виконує зворотне перетворення.

Перший модем у 1979 р. випустила американська компанія Науes Microcomputer Products. Він забезпечував передавання даних зі швидкістю 300 біт/с. Сучасні модеми і лінії передач можуть здійснювати передавання даних у мільйони разів швидше.

Підключитися до Інтернету можна не тільки за допомогою персонального комп'ютера, а й мобільного телефону, кишенькового персонального комп'ютера (КПК), ноутбука тощо. Мобільність підключення до Інтернету забезпечують засоби радіо- та супутникового зв'язку.

Переважна більшість сучасних мобільних телефонів дозволяють отримувати дані, які спеціально підготовлені для перегляду на маленьких екранах. Таким чином можна дізнатися про погоду, переглянути новини, зробити переклад окремих слів з іноземної мови на українську, перевірити та відправити повідомлення електронною поштою тощо.

На вокзалах, у багатьох готелях, кафе, публічних бібліотеках світу організовані точки доступу до Інтернету з використанням засобів і технології — однієї з технологій бездротового зв'язку. Найбільші виробники пасажирських літаків, наприклад, американська компанія Воеіng та європейський консорціум Аіrbus встановлюють на своїх авіалайнерах обладнання, що забезпечує доступ до Інтернету безпосередньо в повітрі.

Під’єднайте кабель підключення нашої мережі до порту мережевої карти на вашому комп’ютері.

Щоб система видала всі необхідні налаштування для роботи в мережі, мережева карта вашого комп’ютера повинна бути налаштована в автоматичному режимі отримання мережевих налаштувань.
1. Натискаємо правою кнопкою миші на відповідну іконку на панелі завдань.
1
2. Обираємо Центр управління мережами і загальним доступом.
2
3. Далі у верхньому лівому кутку натискаємо на Зміна параметрів адаптера.
3
4. Вибираємо підключення для мережевого адаптера, до якого під’єднано кабель підключення нашої мережі. Переконайтеся, що з’єднання включено, якщо ні – увімкніть його. По обраному мережевому підключенню натискаємо правою кнопкою миші.
4
5. Вибираємо Властивості.
5
6. Для подальших налаштуваннь у відкритому вікні нашого з’єднання потрібно в компонентах, використовуваних цим підключенням, вибрати Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4).
6
7. Натискаємо на Властивості.
7
8. Далі у властивостях Протоколу Інтернету версії 4 (TCP/IPv4) обираємо Отримати IP-адресу автоматично. Також натискаємо на Отримати адресу DNS-сервера автоматично.
8
9. Підтверджуємо всі внесені зміни натисканням кнопки ОК.
9
Після виконання всіх вищеописаних дій, налаштування підключення до мережі можна вважати закінченим.

WEB-браузер

Бра́узер, також веб-переглядач — програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на гіпертекстовій веб-сторінці. Тексти та малюнки можуть містити посилання на інші веб-сторінки, розташовані на тому ж веб-сайті або на інших веб-сайтах. Веб-переглядач з допомогою гіперпосилань дозволяє користувачеві швидко та просто отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках.

Веб-переглядач під'єднується до сервера HTTP, отримує з нього документ і форматує його для представлення користувачеві або намагається викликати зовнішню програму, яка це зробить, залежно від формату документа. Формати документа, які веб-переглядач повинен представляти без допомоги зовнішніх програм, визначає World Wide Web Consortium (скорочено W3C). До них належать формати текстових документів HTML та XHTML, а також найпоширеніші формати растрової графіки GIF, JPEG та PNG(останній — розробка W3C). Якщо ви читаєте цей текст з екрана монітора, то в цей час ви користуєтесь веб-переглядачем.

Адресування сторінок відбувається за допомогою URL (Uniform Resource Locator), який інтерпретується, як адреса, що починається з http: для протоколу HTTP. Багато навігаторів також підтримують інші типи URL та їх відповідні протоколи, як, наприклад, gopher: для Gopher (ієрархічний протокол гіперпосилань), ftp: для протоколу перенесення файлів FTP, rtsp: для протоколу потоків реального часу RTSP, та https: для HTTPS (HTTP Secure, що розширює HTTP за допомогою Secure Sockets Layer SSL або Transport Layer Security TLS).



























Немає коментарів:

Дописати коментар